Öt gyakori hiba, ami szétrombolhatja a legerősebb szerelmeket is.

Szakításhoz vezetnek, ha ezeket a hibákat elkövetik a nagy korkülönbséggel élő párok. Hosszú távon tönkreteszik a szerelmeket.

Arról, hogy mennyi az ideális korkülönbség egy kapcsolatban, megoszlanak a vélemények. Vannak, akik szerint ez egyáltalán nem számít, egyesek szerint csak a hasonló korú emberek passzolnak igazán össze, míg mások úgy gondolják, az az optimális, ha az egyik fél idősebb. Párkapcsolati szakértők tapasztalata szerint például csak akkor működhet hosszú távon egy viszony, ha a nő fiatalabb.

A szerelem alapvetően nem kor kérdése, és jó néhány pár, többek között hírességek is bebizonyították már, hogy nagy korkülönbséggel is lehet boldog, tartós kapcsolat. Az viszont biztos, hogy - ahogy minden viszonynak - az ilyen párkapcsolatnak is megvannak a maga buktatói, amire különösen oda kell figyelni, hogy elkerülhető legyen a szakítás. Ezek a hibák a legerősebb szerelmeket is szétrombolhatják.

Kapcsolatok korkülönbséggel: a leggyakoribb buktatók

Elfeledkeznek a jövőről

A jövőről alkotott elképzelések minden párnál okozhatnak problémát, de ha az egyik fél jóval idősebb, illetve fiatalabb, különösen nagy esély van arra, hogy máshol tartanak az életükben, másra vágynak. Ezek az eltérések pedig, bár a kapcsolatok elején sokszor nem számítanak, később egyre több nehézséget, nézeteltérést okozhatnak. Ha nincs, vagy az életkor különbségből adódóan nem lehet közös jövőképük, szinte borítékolható a szakítás. Az sem ritka, hogy beleragadnak a megszokásba, és nem jönnek rá, mi nem stimmel, miért boldogtalanok. Ezért fontos már a kezdeti időszakban átgondolni azt, hogy ki mit szeretne az élettől, a kapcsolattól, és átbeszélni, mielőtt komolyra fordulna a dolog.

Nem fogadják el a változást

Idővel mindenki változik - de az a változás lehet, hogy a nagy korkülönbség esetén jobban érzékelhető vagy zavaróbb. Az embereket formálják az életük történései, és ha valaki jóval idősebb, többet tapasztalt, más helyzeteket élt át, lehet, hogy máshogy, gyorsabb ütemben változik, mint a párja. Ez akár gondolkozásában, akár a testi vagy szexuális képességeinek változásában egyre jobban is mérhető. Ezeket el kell fogadni, beszélni kell róluk, és közösen dolgozni a felmerülő problémákon.

Rosszul kezelik az ítélkezést

A nagy korkülönbséggel élő pároknak sajnos még mindig szembe kell nézniük azzal, hogy az emberek rossz szemmel néznek rájuk, pletykálnak róluk, esetleg gúnyolódnak rajtuk (Csak nem az apukáddal jöttél?), vagy elítélik őket. És bár ez szomorú, meg kell tanulniuk kezelni. Borzasztóan nehéz helyzetet szül, ha valamelyikük rosszul viseli a hasonló viselkedést, vagy egyikük családja, barátai, esetleg gyerekei nem akarják elfogadni a kapcsolatukat - lehet ,hogy emiatt sokáig, vagy egyáltalán nem is vállalják fel nyilvánosan a kapcsolatukat - de közösen kell túllendülniük az ilyen gondokon, és támogatniuk kell egymást, ha nem szeretnék, hogy rámenjen a viszonyuk.

A közös érdeklődési körök hiánya

Gyakran az azonos célokkal, hasonló érdeklődési körökkel rendelkező emberek vonzzák egymást, de a korkülönbségből adódóan ezek eltérhetnek. Ha az egyik fél jóval idősebb, illetve fiatalabb, mint a másik, előfordulhat, hogy teljesen más dolgok kötik le őket, lehet, hogy a pár egyik tagja sokkal aktívabb, míg a másik kissé passzívabb. Ezeket az eltéréseket szintén át kell hidalni, és tudatosan érdemes keresni olyan programokat, tevékenységeket, amelyeket mindketten élveznek.

Az időseb fél túlzottan dominál

Ha a pár egyik tagja jóval idősebb, nem ritka, hogy akár tudattalanul is felveszi a domináns szerepet, néha szinte szülőként viselkedik, vagy akár lekezeli társát. Így azonban hosszú távon nem működhet egészségesen egy kapcsolat. Fontos, hogy a felek figyeljenek oda az egyenlőségre, az egyenrangúságra, minden fontosabb döntést megbeszéljenek, és komolyan vegyék egymás véleményét, problémáit.