Sok ember felteszi magának a kérdést: Vajon rossz ember vagyok, ha azt gondolom, hogy a ruha teszi az embert? Ezzel arra céloznak, hogyha valaki számára nagyon fontos, hogy jól nézzen ki, hogy jól érezze magát a bőrében, viszont nem vallja magát valaki olyannak, aki a külsőségekre hajt. Manapság nagyon kényes kérdés ez és sokan félreértelmezik, rosszul értékelik miszerint "Nem a ruha teszi az embert" egészen mást jelent, ezért hát én is inkább mondanám azt, hogy a ruha teszi az embert.
" Minden megkaphatsz az életben, ha felöltözöl hozzá."
Az én álláspontom szerint ez a megfogalmazás közelebb áll az igazsághoz - főleg, hogyha nem megyünk messze az önértékelés, önbecsülés és az önbizalom témájától.
A hétköznapjaink során, a mindennapi érvényesülésünkben hatalmas szerepet játszik az önbecsülésünk és az, ahogyan értékeljük magunkat. Gondolj csak egy állásinterjúra, ahol sorban érkeznek a jelentkezők és egymás után találkoznak a vezetőséggel. egy ilyen szituációban már az első pillanatban, mielőtt bárki megszólalna, hatalmas benyomást tudsz tenni a bizottságra csupán a megjelenéseddel, a kisugárzásoddal és a kiállásoddal - azzal, hogy sugárzik rólad, hogy rendben van az önbecsülésed.
Rengeteg olyan helyzet van, amikor a ruházatunk hamarabb beszél helyettünk - és bizony első benyomást csupán egyszer tehet az ember...
A VILÁG MÁSKÉPP REAGÁL RÁD
A ruházatunk, a megjelenésünk már az első pillanatban árulkodik rólunk anélkül, hogy egy szót is szólnánk. Az a ruha, amit te viselsz, az visszahat rád - arra, ahogyan saját magadról vélekedsz és ezáltal hatalmas mértékben befolyásolja a kisugárzásodat is.
Nem az a fontos, hogy milyen márkájú ruha ékeskedik rajtad - a környezeted nem a feliratokat fogja lesni, hanem a tartásodat, ahogyan egy adott ruhadarabot viselni tudsz. Amennyiben emelt fővel, egyenes háttal és fülig érő mosollyal jelensz meg egy adott ruhában, akkor az teljesen megfelelő számodra és az elvárt hatást fogja eredményezni - hatalmas sikered lesz és a környezeted pozitívan fog feléd viszonyulni.
Gondolj csak bele, biztosan te is észrevetted már, hogy mennyire másként viselkednek veled valahol, hogyha különböző ruházatban mész be - és a megfejtés minden esetben magadban keresendő, hiszen a ruha csak egy eszköz mindehhez. A ruhád befolyásolja a viselkedésedet és a kisugárzásod is megváltozik általa.
HOGY ÉRZED MAGAD BENNE?
Elsősorban nem is igazán az a fontos, hogy a környezetünk mit fog szólni a ruhánkhoz, miként ítél majd meg a megjelenésünk alapján, milyen véleménnyel viseltetik majd rólunk. A legfontosabb az, hogy az az ember, aki számodra ( és az önbecsülésed szempontjából ) a leglényegesebb, Ő mit fog szólni ahhoz, amit felveszel - milyen érzéseket vált ki belőle, milyen viselkedésre készteti, milyen mértékben és irányban befolyásolja a hozzáállását...és ez az ember TE MAGAD VAGY.
Amennyiben te jól érzed magad a ruhádban, ez megjelenik a kisugárzásodon is - a viselkedéseden, a mozdulataidon, a gesztusaidon - és ennek megfelelően reagál rád a környezeted is.
" Viselj bármit, de az önazonos legyen veled és érezd magad maximálisan komfortosan benne."
MIÉRT ÉRZED MÁSHOGY MAGAD BENNE?
Amennyiben az ember egy ezeréves, kikopott, elhasznált pulcsit vesz magára, abban bizonyára kellemetlenül fogja érezni magát - alkalomtól függetlenül is - amennyiben viszont egy minőségi ruhát választ, akkor azzal együtt jár a "megérdemlem" érzés is. Egy megfelelő öltözékben a viselője is szebben ragyog. Ez az önbecsülés egy alappillére.
Rendszerint az emberek hajlamosak azonosulni a helyzetekkel vagy akár ruhadarabokkal is. Válaszd azt a darabot, amely számodra pozitív érzést áraszt.
HOZZÁD ILLIK?
Ahhoz, hogy elhiggyük magunkról, hogy igazán értékes emberek vagyunk, ahhoz úgy is kell öltöznünk. Minden egyes ruha, amit viselünk, az visszahat ránk - és ez lehet akár jó és rossz értelemben is, ezért nagyon fontos, hogy mit kapunk ki reggelente a szekrényünkből - milyen érzéssel szeretnénk elindulni és milyen befolyás ér minket a napunk egészében. Az a ruha, amelyet viselsz, megegyezik a céljaiddal és támogatja azt? Nagyon fontos, hogy ezt a kérdést minden reggel, amikor kiválasztod az aznapi öltözékedet, megválaszold magadnak - a döntés meghatározza majd az egész napodat.
NEM AZ ÁR SZÁMÍT!
Ez egyáltalán nem a külsőségekről szól. Nem az a lényeg, hogy viselj méregdrága, minőségi és márkás ruhákat, csupán az a lényeges, hogy az a ruha, amit felveszel, milyen hatással lehet - és van is rád.
Teljesen természetes folyamat, hogy elkezdünk ahhoz mérten viselkedni, hogy milyen ruha van rajtunk, hatással van az önértékelésünkre és ehhez mérten ítéljük meg magunkat is. Amikor egy minőségi darabban pompázol, megváltozik a viselkedésed is, elkezdesz a ruhának megfelelő módon járni és kelni - természetesen a környezetünk is hatással van erre és elkezdenek felénk teljesen másképp viszonyulni.
Nem csak egy drága, luxuscikk lehet minőségi darab. Attól válik egy ruha minőségivé, hogy finom, kellemes anyaga van, megfelelő fazonja, igényes varrása és kidolgozása. Minőségi darab az, amely számodra pozitív érzetet ad.
NEM PÉNZ KÉRDÉSE
És ha most azt mondanád, hogy "oké, de én nem engedhetem meg magamnak, hogy egy minőségi darabban járjak". Akkor kérlek sétálj most oda a szekrényedhez, kukkants bele és sorold fel azokat a ruhadarabokat, amelyeket rendszerint hordasz.
Ismered Paretto elvét, a 80-20-as szabályt? Nagyon érdekes megállapítás és az életünk valamennyi területén alkalmazható - természetesen a ruházatunknál is. A ruhatáradnak csupán 20%-át veszed fel az esetek 80%-ában - a ruháid nagyrésze viszont csak belülről díszíti a szekrényedet és jó esetben egyszer ha volt rajtad. Ugye, hogy így van? Légy őszinte!
Szerinted abból a tömérdek ruhából - amelyeket talán sohasem vettél még fel - hány olyan minőségi darabot tudtál volna/tudnál venni, ami igazán téged szolgál és az önbecsülésedet gondozza? Nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Legyen minél több olyan ruhád, amiben jól érzed magad - amiben igazán "megérdemlem" érzésed lesz.
A ruha csak egy eszköz arra, hogy kifejezhesd azt, aki vagy - hogy kifejezhesd önmagad! Egyáltalán nem a ruha a fontos, sokkal inkább az érzés, amit az a darab kivált belőlünk. Milyen érzéssel viseled azt a ruhát? Mennyire vagy büszke rá? A ruha csak hozzájárul ahhoz, hogy azonosulj egy érzéssel, amit általa szeretnél érezni. Egy ruha azzá varázsol, akivé csak válni szeretnél. Az összes ruhadarab, amit viselsz, hatással van rád.
Elek Betti