Azt hallottad, hogy kiket nevez a lélektan pillangó férfiaknak? Az ilyen férfiak menekülnek a kötöttségek elől, és nem tudnak hosszú távon mély és tartós kapcsolatot kialakítani. Egyik partner jön a másik után, és pont amikor elkezdődne mélyedni a kapcsolat, kéziféket húznak és elmenekülnek. Vannak, akik tudatosan választják a szingliséget, mert nagyon jól érzik magukat egyedül is.
Na, a pillangó férfiak nem ilyenek. Szenvedélyesek, elsöprőek és szeretnének, de nem mernek elköteleződni. És milyen lelki háttér lehet e mögött? Nézzük a titkokat! Ezek a férfiak gyerekkorukban nem igazán számíthattak érzelmi szempontból az édesanyjukra. Korai érzelmi élményei arról szóltak, hogy nem egyenletes szeretet vette őt körül. És gyerekként nem azt látja majd, hogy anyám képtelen szeretni, hanem ezt úgy fordítja le, hogy "engem nem lehet szeretni." És ez a sérülés épül be az énképébe, hogy ő nem elég jó, nem elég szerethető. És tudat alatt ezt máris kivetíti az egész emberi kapcsolataira is.
A gyermeki logikája, az, hogy "ha a saját anyám nem tudott szeretni, akkor egy vadidegen nő miért szeretne engem?" A pillangó férfiaknál ez átmehet rejtett nőgyűlöletbe; elkezdenek általánosítani, szerintük minden nő ugyanolyan, szerintük minden nő hazudik a férfiaknak és csak átverik őket. Éppen ezért viszonyaikban állandóan bizalmatlanok.
A csavar ebben az, hogy azért nehéz elengedned őt, mert életed egyik legszebb időszakának tartod a vele együtt töltött időt, mert a rövid kapcsolatotok során lehet, hogy minden álmodat felülmúlta, annyira figyelmes volt és szeretetteljes, csak az a baj, hogy az a LÁTSZAT volt.
A pillangó mindig csak rövid időre száll le, és erre a kis időre MEGTANULTA tökéletesen jól alkalmazni a díszleteket. Ezért ennyire veszélyes ez a tudatállapot, mert szíveket tör össze, de csak azért, mert a saját gyermeki szíve is össze van törve az édesanyja miatt...De belső munkával szerencsére ezek a lelki sérülések is begyógyíthatóak.